Genetik Mühendisliği, Global Enerji,Dünya Nüfusu,Astronomi gibi bir sürü bilimsel kategorilerden içerik üretiyorlar.Kesinlikle Abone Olmanızı öneririm.

Genelde bir Soru’dan yola çıkıp bunlara cevap veren videolar çeken Veritasium kanalı kesinlikle bilimsel bir kanal örnek olarak videoları; Kilogramın tanımı,Ağır çekimde hava akımı gibi bilimsel videolar çekiyor.

Vsauce gerçekten bir deneysel kanal;Tek seferde dünyanın ne kadarını görebilirsin,Dünya aslında düz mü? Gibi popüler sorulara cevaplar veriyor.

Mühendisliğe meraklı yada Hobi olarak ilgilenenler hatta ve hatta Mühendislik okuyanlar için video içerikleri üreten bu kanal özellikle Türkçe Altyazı seçeneği sunduğu için içerikler ülkemiz için oldukça zengin.Diyot nasıl çalışır? Helikopter nasıl uçar? Gibi video içerikleri üretiyor.

Kimya deney kanalı ülkemizde yok denecek kadar az.Bu kanal aslında Türkçe altyazı eklemiyor ama üzülmeyin çünkü bu kanalda aslında içerdiği dilden çok terminolojisiyle anlayabilirsiniz.Ön yargılı olmadan önce eğer İngilizceniz yoksa yine de bu kanala şans vermenizi isterim.

Yorum Yap!

Yorum Yapıldı

1 YORUM

Comments are closed.