Unutulmayan Film Müzikleri

Sanat Müzik Unutulmayan Film Müzikleri

Bu yazıyı 1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Misirlou

İlk kez 1927 yılında Atina’da kaydedilmiş egzotik halk şarkısı.Bu enstrümantal parça 1994 tarihinde Quentin Tarantino’nun Pulp Fiction adlı filminde kullanılınca parçanın popülerliği bir kat daha arttı.

Amélie – Yann Tiersen’in müzik albümü

- Reklam -

Bu müzik Amélie filminde kullanılmıştır. Amélie, Audrey Tautou’nun başrolünde olduğu, Jean-Pierre Jeunet filmi. Fransız yapımı bu romantik komedi, Jeunet ve Guillaume Laurant tarafından yazılmıştır.

Noon – Eric Serra

Bu müzik Leon filminde kullanılmıştır. Leon (Sevginin Gücü) Luc Besson tarafından yazılan ve yönetilen 1994 yılı Fransa yapımı bir filmdir.

Time – Hans Zimmer

Bu müzik başlangıç filminde kullanılmıştır.Başlangıç, Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilim kurgu türündeki ABD filmidir.

Discombobulate – Hans Zimmer

Bu müzik Sherlock holmes filminde kullanılmıştır. Arthur Conan Doyle tarafından 1854 yılında yaratılan ve dünyanın en çok bilinen kurgusal dedektifleri arasında yer alan Sherlock Holmes’den esinlenen film 2009’un Aralık ayında vizyona girdi.

Drink Up Me Hearties – Hans Zimmer

Bu müzik Karayip korsanları filminde kullanılmıştır. Karayip Korsanları, yapımcılığını Jerry Bruckheimer’ın, yönetmenliğini Gore Verbinski’nin, senaristliğini Ted Elliot ve Terry Rossio’nun yaptığı bir macera filmi serisidir.

Selvi Boylum Al Yazmalım – Cahit Berkay

Bu müzik Selvi Boylum Al Yazmalım filminde kullanılmıştır. Selvi Boylum Al Yazmalım, Atıf Yılmaz tarafından yönetilen, başrollerinde Kadir İnanır ve Türkân Şoray’ın oynadığı, 1977 tarihli film.

Godfather – Al Martino, Carlo Savina

Film ile aynı ismi taşıyan albüm, Columbia Records tarafından 1972 yılında çıkarıldı

- Reklam -

Kaynaklar ve referanslar


Creative Commons Lisansı Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Paylaşacaksanız Atıf'ta bulunmanız gerekir. Ticari amaçla kullanamazsınız.
Doğukan Sahilhttps://www.altinsikke.com/dogukansahil/
AltınSikke Popüler Bilim,Tarih ve Sanat'ın kurucusu ve yazarı. Genetik ve Biyomühendis.

NASA, Gelecek Mars Görevlerine Uçacak Rover İçin İsminizi Gönderecek

Nasa 2020 yılında yolculuğuna çıkacağı Mars uzay aracında bulunan çiplere, kayıt yapılan isimler yazılarak Mars’a gönderilecek. Bu isimler ile kayıt yapanlara özel...

Rapor: Kandan DNA izolasyonu

1.GİRİŞ Yapılan bu deney insan kanından alınan örnekten DNA izolasyonu yapılmasını öğrenmeyi amaçlamaktadır. Kan, gelişmiş canlılarda atardamarların ve toplardamarların içerisindeki taşıma, düzenleme...

Banksy (?)

Kasım Merkür’ün Güneş önünden geçişi, 05/06 Ocak Parçalı Güneş Tutulması, 21 Ocak Tam Ay Tutulması, 02 Temmuz Tam Güneş Tutulması, 16/17 Temmuz Parçalı Ay Tutulması ve 26 Aralık Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek.