IOS İşletim Sistemli Telefonları Tercih Etmek İçin Sebepler

Bilim Teknoloji IOS İşletim Sistemli Telefonları Tercih Etmek İçin Sebepler
Bu yazıyı 2 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

IOS işletim sistemli telefonlar dediğimizde elbette aklımıza Apple marka telefonlar geliyor. 1976 yılında kurulan Apple hala Steve Jobs’tan izler taşıyor. Ayrıca Apple 1 Trilyon Dolar piyasa değerine ulaşan ilk şirket.

Apple dünyaya bir çok ilki tanıtan firma.Apple Dünyada ilk 64 bit işlemcili telefonu 2013 yılında 5S ile tanıtmıştı.

Basit Arayüz

- Reklam -

Eğer fazla ayar yapmak istemiyorsanız, fazla karmaşa istemiyorsanız basit arayüz istiyorsanız IOS sizin bu sorununuza cevap verecektir. 

Ekosistem

Apple ekosistemi artık neredeyse her yerde. Saatinizde, kulaklığınızda, televizyonunuzda, bilgisayarınızda ve cep telefonunuzda.

Siri

Siri’nin Türkçe desteği ve size yardımları neredeyse sınırsız.

“Annemi ara.”, “Eve yol tarifi al.” “Sabah 8 için alarm kur.”, “Türkçe Rap listemi çal.” hatta eğer evinizde internet destekli cihazlarla bile iletişim kurabilirsiniz. “Salonun ışığını aç.” gibi.

iCloud

Elbette bulut uygulamaları neredeyse tüm mobil işletim sistemlerinde var. Fakat başlangıçta ücretsiz 5GB ücretsiz depolama alanı ve isteğe bağlı olarak 6.49TL 50GB depolama alanı paket seçebilirsiniz. (2019)
iCloud kullanarak fotoğraflarınızı,videolarını, uygulama verilerinizi, rehber yedekleriniz gibi verileri eski aygıtınızda sevdiğiniz ne varsa yenisine taşıyabilirsiniz.

iTunes

Film ve müzik satın almak, kiralamak istediğinizde nereyse vizyon tarihiyle aynı zamanda filmleri satın alabilir veya kiralayabilirsiniz, yeni çıkan müzikleri de dinleyebilirsiniz. Aylık 13.99 TL‘ye bireysel pakette 50 milyon şarkıyı reklamsız bir şekilde dinleyebilirsiniz veya satın alabilirsiniz.

Donanım Desteği Umurunuzda Değil

Güncel veya neredeyse 5 yıllık bir cihazınız olsun donanım gerçekten düşüneceğiniz son şey. Uygulama marketindeki neredeyse her uygulama ve her oyun herhangi bir kasma,donma,takılma gibi problemler olmadan akıcı bir şekilde çalıştırılır.

Güncelleme Desteği

Apple güncelleme desteği konusunda taviz vermiyor. En son çıkan IOS 12 İphone X’dan İphone 5’S’ye kadar cihazlara geldi. İphone 5S Apple’ın 2013 yılında çıkardığı bir telefon yani tam 5 yıllık telefonlara bile hala güncelleme desteği geliyor.

Uygulama Marketi

Apple’ın uygulama marketinin ürün yelpazesi olarak çok sınırsız olduğu söylenemez. Hatta uygulama sayısı rakipleri kadar değil, evet. Fakat marketteki yazımlar en kullanışlı uygulamalar ve oyunlar. Donanım desteği düşünülmeden popüler oyunlar ve uygulamalar yüklenebilir.

- Reklam -
Arayüz
Donanım Desteği
Uygulama Marketi
Güncelleme Desteği

Kaynaklar ve referanslar

ReferansVia

Creative Commons Lisansı Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Paylaşacaksanız Atıf'ta bulunmanız gerekir. Ticari amaçla kullanamazsınız.
Doğukan Sahilhttps://www.altinsikke.com/dogukansahil/
AltınSikke Popüler Bilim,Tarih ve Sanat'ın kurucusu ve yazarı. Genetik ve Biyomühendis.

NASA, Gelecek Mars Rover Uçmak İçin İsimler Göndermek İçin Herkesi Davet Ediyor

Nasa 2020 yılında yolculuğuna çıkacağı Mars uzay aracında bulunan çiplere, kayıt yapılan isimler yazılarak Mars’a gönderilecek. Bu isimler ile kayıt yapanlara özel...

Rapor: Kandan DNA izolasyonu

1.GİRİŞ Yapılan bu deney insan kanından alınan örnekten DNA izolasyonu yapılmasını öğrenmeyi amaçlamaktadır. Kan, gelişmiş canlılarda atardamarların ve toplardamarların içerisindeki taşıma, düzenleme...

Banksy (?)

Kasım Merkür’ün Güneş önünden geçişi, 05/06 Ocak Parçalı Güneş Tutulması, 21 Ocak Tam Ay Tutulması, 02 Temmuz Tam Güneş Tutulması, 16/17 Temmuz Parçalı Ay Tutulması ve 26 Aralık Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek.