KIRMIZI BİR ATACI EVE DÖNÜŞTÜREN ADAM

Genel KIRMIZI BİR ATACI EVE DÖNÜŞTÜREN ADAM
Bu yazıyı 1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Kanadalı blogger Kyle MacDonald, 2006 yılında kırmızı, oldukça sıradan bir ataşı takas etmek ister. İlana kanada’dan iki kız teklif yapar. Adam, elindeki ataşı, kızların elindeki balık şeklinde bir kalemle takas eder. Kısa bir süre sonra da, balık şeklindeki kalemi garip bir oyuncakla değiş tokuş yapar başka biriyle. Devamında bu garip oyuncağı eski bir mangalla değiştirir. Bu eski mangalı jeneratöre, jeneratörü bira fıçısına, bira fıçısını küçük bir kar aracına dönüştürür. Bu olaylardan sonra, son takasını bir talk show programcısıyla yapar ve bu takas onun tanınmasını sağlar.

Elindeki kar aracını 2 kişilik kısa bir tatille değiştiren Kyle durmaz. Elindeki tatil kuponunu ikinci el bir kamyonetle, kamyoneti bir plak anlaşması ve gidiş-dönüş uçak biletiyle, stüdyo anlaşması ve uçak biletlerini ise, phoenix’teki bir evde 1 yıl boyunca kira ödemeden konaklama hakkıyla değiştirir.

- Reklam -

Kyle elindeki phoenix‘te bir evde 1 yıl boyunca ücretsiz konaklama hakkını da Alice Cooper‘la bir hafta sonu geçirme hakkıyla değiştirir. Bu aşamada Kyle değişik bir şey yapar ve elindeki bu hakkı da, bir kar küresiyle takas eder. Kendisine neden böyle bir şey yaptığını soranlara ise, değer kavramının göreceli olduğuyla ilgili bir şeyler söyler. Bir süre sonra, elindeki kar küresini, hollywood’daki bir koleksiyoner yönetmene, bir filminde kısa bir rol karşılığında devreder. 

Son olarak, bütün bu takasları medyada takip eden, yine kanada’da Saskatchewan isimli bir yerin sakinleri, mahallelerindeki kullanılmayan bir evi restore ederek, Kyle’in elindeki rol karşılığında bu evi teklif ederler.

https://youtu.be/F1_OoICS2b8
- Reklam -

Kaynaklar ve referanslar


Creative Commons Lisansı Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Paylaşacaksanız Atıf'ta bulunmanız gerekir. Ticari amaçla kullanamazsınız.
Doğukan Sahilhttps://www.altinsikke.com/dogukansahil/
AltınSikke Popüler Bilim,Tarih ve Sanat'ın kurucusu ve yazarı. Genetik ve Biyomühendis.

NASA, Gelecek Mars Rover Uçmak İçin İsimler Göndermek İçin Herkesi Davet Ediyor

Nasa 2020 yılında yolculuğuna çıkacağı Mars uzay aracında bulunan çiplere, kayıt yapılan isimler yazılarak Mars’a gönderilecek. Bu isimler ile kayıt yapanlara özel...

Rapor: Kandan DNA izolasyonu

1.GİRİŞ Yapılan bu deney insan kanından alınan örnekten DNA izolasyonu yapılmasını öğrenmeyi amaçlamaktadır. Kan, gelişmiş canlılarda atardamarların ve toplardamarların içerisindeki taşıma, düzenleme...

Banksy (?)

Kasım Merkür’ün Güneş önünden geçişi, 05/06 Ocak Parçalı Güneş Tutulması, 21 Ocak Tam Ay Tutulması, 02 Temmuz Tam Güneş Tutulması, 16/17 Temmuz Parçalı Ay Tutulması ve 26 Aralık Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek.