Laboratuvarda Üretilen Et

Genel Laboratuvarda Üretilen Et
Bu yazıyı 1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Memphis Meats adlı şirketin laboratuvar ortamında orijinaliyle tamamen aynı tadı veren dana, tavuk ve ördek eti üretmeyi başardığını geçtiğimiz yıllarda dünyaya duyurdu. Hiçbir hayvanı öldürmeden, tamamen laboratuvar ortamında üretilen ete “Temiz Et” adını veriyor. Memphis, henüz ticari olmayan bu şirket, ancak hayvan hücrelerinden sığır eti, tavuk ve ördek üretmiştir. Şirket , oksijen, şeker ve diğer besleyicileri canlı hayvan hücrelerine besleyerek tanklarda eti yetiştiriyor .Şirket bugüne kadar 22 milyon dolar kazandı.Bill Gates ve Richard Branson’ın bu kuruluşa yardım yaptığı biliyor.

Şirketin açıklamasına göre:

- Reklam -

Küresel tüketiciler ete yılda yaklaşık 1 trilyon dolar harcıyor ve önümüzdeki on yıllarda iki katına çıkması beklenen et için bir şey açık: aç bir dünyayı beslemek için daha iyi bir yönteme ihtiyacımız var. Bu yüzden Memphis Meats‘ı başlattık. Amacımız basit: etin tabağınıza gelme şeklini değiştirmek. Hayvansal hücrelerden gerçek et üretmek için, gerçek hayvanlara beslenme, melezleme ve katletme ihtiyacı duymadan bir yol geliştirmektayız. Ürünlerimizin çevre için daha iyi olmasını bekliyoruz (geleneksel olarak üretilen etten% 90 daha az sera gazı emisyonu, toprak ve su), hayvanlar ve halk sağlığı ve en önemlisi lezzetli.

- Reklam -

Kaynaklar ve referanslar


Creative Commons Lisansı Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Paylaşacaksanız Atıf'ta bulunmanız gerekir. Ticari amaçla kullanamazsınız.
Doğukan Sahilhttps://www.altinsikke.com/dogukansahil/
AltınSikke Popüler Bilim,Tarih ve Sanat'ın kurucusu ve yazarı. Genetik ve Biyomühendis.

Banksy (?)

Kasım Merkür’ün Güneş önünden geçişi, 05/06 Ocak Parçalı Güneş Tutulması, 21 Ocak Tam Ay Tutulması, 02 Temmuz Tam Güneş Tutulması, 16/17 Temmuz Parçalı Ay Tutulması ve 26 Aralık Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek.

Genetiği Değiştirilmiş Bebek Yapmak Neden Yasak?

Çinli bilim insanı He Jiankui, 2018’in Kasım ayında ilk kez genetik müdahalede bulunulmuş insan bebeklerinin doğduğunu ilan etti. Fakat bu çalışmanın hakemli bilimsel bir...

Atina Okulu – Raffaello Sanzio

Raffaello Sanzio tarafından 1509-1511 yılları arasında Vatikan'da Stanza della Segnatura'da yapılmış (500x770cm) fresk. Atina Okulu