Black Mirror:Bandersnatch Neden olmadı?

Sanat Sinema Black Mirror:Bandersnatch Neden olmadı?
Bu yazıyı 2 Dakika içinde okuyabilirsiniz.
Black Mirror: Bandersnatch’ın Netflix Türkiye Reklam Videosu.

Black Mirror Neflix’in ülkemizde ve Dünya’da en çok izlenen ve beklenen filmler arasında olduğunu biliyoruz. Peki bu kadar çok “sevilen” bu interaktif film neden istediğimiz gibi olmadı?

Öncelikle yazının bu kısmından sonrasında sürpriz bozan “spoiler” olduğunu belirtelim.

Aslında film sadece interaktif değil normal bir filme göre bile oldukça iyi. Fakat Black Mirror seviyesinde mi? Hayır.

- Reklam -

Eğer filmi izlediyseniz ilk sahnede adeta bir öğretici, eğitici bir soruyla başladığımızı anlayabilirsiniz. Seçim yapıldıktan sonra sahnenin oldukça iyi aktığını görebilirsiniz. Herhangi bir kesilme olmadan, müdahale olduğu anlaşılmadan film akıyor. Bu özellikle sizi filmde tutuyor.

Kaç farklı son var? Toplam uzunluk kaç saat? Acaba neler kaçırdım?

Resmin tam halini görmek için tıkla.

Netflix” sonu ve “Doktorun odasındaki stüdyo” sonu mükkemel düşünülmüş.

Bir ana karakter etrafında (Stefan Butler) dönen bu hikayede aslında yan karakterde oldukça etkili hissettiriyor. Özellikle ColinMohan, baba ve doktor karakterleri. Ayrıca film boyunca sık sık diziye göndermeler yapılıyor.

Peki sorun nerede?

Seçenek sayısı az. Bazı seçeneklerde film sona gitmiyor. Sizi diğer seçeneği seçmeye zorluyor. Bu mantıksız. Adeta bir çıkmaz sokak.

Bazı sonlara ulaşamadığınızı düşünmek sizi tekrar baştan izlemeye itiyor. Fakat bu bir yerden sonra heyecansız bir arayış oluyor.

Black Mirror’un mesaj veren, düşündüren, sorgulatan etkisi maalesef bu filmde yoktu.

Peki bu filmi izlemeli misiniz?

KESİNLİKLE EVET.

- Reklam -
Hikaye
İnteraktif kullanılabilirliği
Farklı sonlar

Kaynaklar ve referanslar


Creative Commons Lisansı Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Paylaşacaksanız Atıf'ta bulunmanız gerekir. Ticari amaçla kullanamazsınız.
Doğukan Sahilhttps://www.altinsikke.com/dogukansahil/
AltınSikke Popüler Bilim,Tarih ve Sanat'ın kurucusu ve yazarı. Genetik ve Biyomühendis.

NASA, Gelecek Mars Rover Uçmak İçin İsimler Göndermek İçin Herkesi Davet Ediyor

Nasa 2020 yılında yolculuğuna çıkacağı Mars uzay aracında bulunan çiplere, kayıt yapılan isimler yazılarak Mars’a gönderilecek. Bu isimler ile kayıt yapanlara özel...

Rapor: Kandan DNA izolasyonu

1.GİRİŞ Yapılan bu deney insan kanından alınan örnekten DNA izolasyonu yapılmasını öğrenmeyi amaçlamaktadır. Kan, gelişmiş canlılarda atardamarların ve toplardamarların içerisindeki taşıma, düzenleme...

Banksy (?)

Kasım Merkür’ün Güneş önünden geçişi, 05/06 Ocak Parçalı Güneş Tutulması, 21 Ocak Tam Ay Tutulması, 02 Temmuz Tam Güneş Tutulması, 16/17 Temmuz Parçalı Ay Tutulması ve 26 Aralık Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek.