Banksy (?)

Sanat Banksy (?)
Bu yazıyı 1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Gerçek kimliği bilinmeyen sokak sanatçısı 10 yıldır başta İngiltere olmak üzere farklı ülkelerde yaptığı çarpıcı duvar resimleriyle dikkat çekiyor. Eserlerinde Banksy imzasını kullanan sanatçının en ünlü eserlerinden birisi Kırmızı Balonlu Kız.2018 yılında 1 milyon sterline satılan Kırmızı Balonlu Kız tablosu kendini satıldıktan hemen sonra imha etti. Banksy Kırmızı balonlu kız eserinin imhası sırasında çekilmiş bir video’yu resmi instagram hesabından “Yok etme dürtüsü de yaratıcı bir dürtü” – Picasso notuyla paylaştı.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

. "The urge to destroy is also a creative urge" – Picasso

Banksy (@banksy)'in paylaştığı bir gönderi ()

Kırmızı Balonlu Kız (2002)

Banksy çalışmalarında savaş karşıtı, çevreci, hayvan haklarını savunan ve tüketim çılgılığını eleştiren mesajlar vermektedir.

- Reklam -

Banksy sadece grafiti alnında değil heykel alanında da eserler vermektedir. Bu eserlerden en ünlüleri david,Harap Edilmiş Telefon Kulübesi gibi eserlerdir.

Harap Edilmiş Telefon Kulübesi (2005)

- Reklam -

Kaynaklar ve referanslar


Creative Commons Lisansı Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Paylaşacaksanız Atıf'ta bulunmanız gerekir. Ticari amaçla kullanamazsınız.
Doğukan Sahilhttps://www.altinsikke.com/dogukansahil/
AltınSikke Popüler Bilim,Tarih ve Sanat'ın kurucusu ve yazarı. Genetik ve Biyomühendis.

NASA, Gelecek Mars Rover Uçmak İçin İsimler Göndermek İçin Herkesi Davet Ediyor

Nasa 2020 yılında yolculuğuna çıkacağı Mars uzay aracında bulunan çiplere, kayıt yapılan isimler yazılarak Mars’a gönderilecek. Bu isimler ile kayıt yapanlara özel...

Rapor: Kandan DNA izolasyonu

1.GİRİŞ Yapılan bu deney insan kanından alınan örnekten DNA izolasyonu yapılmasını öğrenmeyi amaçlamaktadır. Kan, gelişmiş canlılarda atardamarların ve toplardamarların içerisindeki taşıma, düzenleme...

Banksy (?)

Kasım Merkür’ün Güneş önünden geçişi, 05/06 Ocak Parçalı Güneş Tutulması, 21 Ocak Tam Ay Tutulması, 02 Temmuz Tam Güneş Tutulması, 16/17 Temmuz Parçalı Ay Tutulması ve 26 Aralık Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek.